Middelie – De leden van The Oldtime Stringband komen uit Hoorn en Amsterdam en spelen een mix van Bluegrass, Oldtime en Americana. Opgericht om een documentaire presentatie over koeienschilder Ruud Spil te begeleiden zijn ze nu 10 jaar later vier cd’s, drie Engelse tours, een Californië tour een vele binnenlandse en Belgische optredens verder.
De eerste cd werd in eerste instantie als demo opgenomen. Door de vele positieve reacties hierop werd besloten de opnames in eigen beheer uit te brengen onder de naam “Gotta Stop Kickin ‘my Dog Around”. De tweede cd “Chicken Crows For Day” kwam in mei 2014 uit en werd uitstekend ontvangen door de verschillende media. Diverse radio-optredens waren het gevolg en goede recensies in tijdschriften(Revolver’s Lust For Life) en websites.
In 2016 hebben ze hun derde cd “Cat’s Got The Measles’ uitgebracht. Dit is weer een mix van eigen nummers, traditionals en een paar covers. In Engeland, België en Nederland verschenen diverse recensies in tijdschriften en op websites. De recensies waren allen positief tot zeer lovend. In het voorjaar van 2019 is de vierde cd uitgekomen Pretty Little Horses. De cd kreeg goede kritieken in binnen- en buitenland. Een samenspel van gitaar, fiddle, gitaar, banjo, mandoline, contrabas, vier stemmen en daarbij gevoegd de stem van zangeres Shelly O’day maakt het afwisselende maar zeker herkenbare geluid van de band.
Nummers van de drie verschillende cd’s worden veelvuldig op internationale internet radiostations gedraaid.
Bezetting The Oldtime Stringband:
- Ton Knol – gitaar, mandoline & zang (vader van Tim Knol)
- Ruud Spil – banjo & zang
- Shelly O’Day – gitaar, autoharp & zang
- Lidewij de Vries – fiddle & zang
- Nico Druijf – contrabas, zingende zaag & zang
Zondag 23 april treedt The Oldtime Stringband om 15.00 uur in het kerkje van Middelie. Prijs bij voorverkoop € 12,50 incl. 1 consumptie (via [email protected]) / Prijs aan de deur € 15,00 incl. consumptie.
(Foto voorpagina: Aangeleverd)