Gemeente Edam-Volendam – Steeds meer verenigingen in de gemeente Edam-Volendam passen energiebesparende maatregelen toe. In samenwerking met de gemeente plaatsen zij bijvoorbeeld zonnepanelen en vervangen de verlichting door ledlampen.
Energiescan
Bij de VV Oosthuizen is een energiescan gedaan door een energiecoach van NOC*NSF in samenwerking met de gemeente. Aan de hand van de uitkomst hiervan heeft de vereniging energiebesparende aanpassingen gedaan aan hun clubaccommodatie. Samen met de club voorziet de gemeente daarnaast alle velden van ledverlichting.
Andere verenigingen
Ook bij de andere (buitensport)verenigingen loopt dit al of wordt dit traject ingezet. Zo is dit traject eerder al doorlopen bij VV Kwadijk. Bij nieuwbouw, zoals het Gymsportcentrum in Volendam, wordt zoveel mogelijk energieneutraal gebouwd.
Wethouder blij
Wethouder Dirk Dijkshoorn is blij: ‘Het is mooi om te zien dat door samenwerken de verduurzaming op gang komt in onze gemeente. En dat is wat wij samen willen bereiken om gasloos te kunnen wonen, werken, sporten en recreëren.’