Edam – Helaas voor EVC een 2-5 nederlaag tegen ASV Arsenal uit Amsterdam, de nr. 3 van de stand.
EVC begon prima aan het duel en al in de 3e minuut kwam Daniël Kemper alleen voor de doelman. Daniël bleef goed kijken en schoot in de lange hoek raak, 1-0. Natuurlijk had de grensrechter van de bezoekers buitenspel gezien, waar helemaal geen sprake van was, maar de uitstekende scheidsrechter Westland was zelf met de aanval meegelopen en dus bleef het doelpunt staan.
In het volgende kwartier ging het dan toch mis. Eerst direct de gelijkmaker, 1-1, en daarna een ongelukkige botsing tussen Jeffrey Karstens en een speler van Arsenal. Jeff kon niet verder en later op de dag bleek dat zijn kaak gebroken was. Vervanger Mike van Haarlem was koud in het veld of de bal ging na een overtreding op de stip. Doelman Rens van Dijk was kansloos 1-2. EVC kwam daarna wat beter in de wedstrijd zonder echt gevaarlijk te worden. Na een half uur viel uit een snelle counter van Arsenal ook de 1-3.
Tweede helft
In de tweede helft kwam er met het inbrengen van Eric Tol, die blessurevrij zijn schoenen uit de wilgen had gehaald, veel meer elan in de wedstrijd en werd EVC aanvallend een stuk sterker. In de 52e minuut volgde een mooie aanval en Eric die van 20 meter binnenschoot, 2-3. Ook nu had de grensrechter van Arsenal als enige weer buitenspel gezien en ook nu liet scheidsrechter Westland hem staan. EVC hield Arsenal nu onder druk, maar die ene hele grote kans op de gelijkmaker kwam er niet. Wel een prachtige aanval met Eric als eindstation, maar het blok van de Arsenal-verdediger die hem opving was te licht voor een strafschop.
Wedstrijd in het slot
Een kwartier voor tijd ging de wedstrijd in het slot. Rens kon in eerste instantie nog redding brengen, maar was kansloos in de rebound, 2-4. De benutte strafschop in blessuretijd deed er niet meer toe, 2-5.
Arsenal een prima voetballende ploeg en misschien wel een kandidaat om via de nacompetitie naar de 1e klasse te promoveren. EVC is nog niet zeker van direct handhaving. Om niet afhankelijk te zijn is 1 punt uit de laatste 2 wedstrijden genoeg. Te beginnen volgende week uit bij koploper AFC die dan kampioen kan worden. De week erna volgt dan de laatste wedstrijd thuis tegen Koninklijke HFC. EVC 2 sloot het seizoen af met een 1-0 overwinning op HBOK 2.
Opstelling EVC: Rens van Dijk (k), Jan van Straaten, Niek van Diepen, Jeffrey Karstens (10. Mike van Haarlem, 75. Hamza el Ouahi), Vince Mens, Didier Karregat, Mark Uijlenhoed, Daniël Kemper (46. Eric Tol), Ronald Schut, Vincent Wissels (75. Quino Idsinga), Brian Rossenaar.Kijk op Facebook · Deel
(Bron: EVC)