Landelijk – Gebruikte theezakjes en koffiepads mogen vanaf nu eindelijk ‘legaal’ bij het gft afval worden gegooid. Veel mensen deden dit al, maar pas vanaf dit jaar zijn de zakjes en pads daadwerkelijk grotendeels composteerbaar.

Eigenlijk was het de planning dat de zakjes en pads vorig jaar al bij het gft konden, maar het is dus een jaartje later geworden. Dit had voornamelijk te maken met het gegeven dat de theezakjes moeilijker composteerbaar bleken te maken dan aanvankelijk ingeschat. In de testfase scheurde of het zakje steeds of brak het touwtje af. Dat probleem lijkt inmiddels gelukkig opgelost.

De koffiepads en theezakjes staan vanaf nu op de landelijke lijst van afval dat in de groene bak mag. Ook de Afvalscheidingswijzer van Milieu Centraal geeft dit nu aan.