Met doelpunten van Mawouna Amevor en Henk Veerman boekte FC Volendam een zakelijke 0 – 2 zege op TOP Oss. De ploeg van Rick Kruys had de wedstrijd van begin tot eind onder controle en kwam al na drie minuten op voorsprong. Veerman besliste het duel in de slotfase.
Na slechts drie minuten spelen kreeg Bilal Ould-Chikh een vrije trap mee op zo’n dertig meter van het doel. De Salah van de lage landen draaide de bal met precisie richting het strafschopgebied. De bal viel panklaar op het hoofd van Amevor, die met een rake kopbal de score opende. Een razendsnelle voorsprong voor FC Volendam, die meteen de toon zette in Oss.
Nog geen vier minuten later kreeg de thuisploeg echter een enorme kans om de stand gelijk te trekken. Joshua Zimmerman anticipeerde scherper dan Amevor en stormde met een snelle dribbel richting het doel van Kayne van Oevelen, maar de doelman redde en hield zijn ploeg op voorsprong.
FC Volendam houdt controle
FC Volendam bleef de bovenliggende partij. TOP Oss zakte steeds verder terug op eigen helft en liet de bezoekers rustig opbouwen. Dat gaf de ploeg van trainer Kruys alle ruimte om te combineren en op zoek te gaan naar een tweede treffer. Déron Payne kwam goed mee op na een overlap en gaf het leer voor richting Veerman. De boomlange spits kwam in duel, waarna de bal via hem door stuiterde richting Aurelio Oehlers. Met een snoeihard schot probeerde hij Mike Havekotte te verschalken, maar de doelman van TOP Oss stond wederom zijn mannetje en bokste de bal knap over de achterlijn.
In de loop van de eerste helft werd steeds duidelijker dat FC Volendam haast geen tegenstand ondervond. TOP Oss zakte verder terug, verdedigde compact en kwam zelf nauwelijks meer aan aanvallen toe. Volendam bleef domineren en bleef met name via Ould-Chikh dreigend. Na een half uur spelen bracht de buitenspeler de bal opnieuw perfect voor het doel. Ditmaal vond hij het hoofd van Veerman, maar opnieuw wist Havekotte redding te brengen. Desondanks leek er in het eerste bedrijf geen vuiltje aan de lucht voor de bezoekers. Met een 1 – 0 voorsprong ging FC Volendam richting de kleedkamers, al had die marge veel groter kunnen zijn.
TOP Oss toont lef, maar mist scherpte
Na de rust kwam TOP Oss met meer durf uit de kleedkamer. Voor het eerst in de wedstrijd zette de thuisploeg druk op de verdediging van FC Volendam. Ze kregen zelfs een grote kans, zeven minuten na rust. Zimmerman versnelde knap langs de zijlijn, sneed naar binnen en haalde hard uit richting de korte hoek. Doelman Van Oevelen hoefde echter niet in actie te komen, want de bal eindigde in het zijnet.
De reactie van FC Volendam volgde razendsnel. Via een snelle counter werd Aurelio Oehlers diep gestuurd door Jamie Jacobs. Oehlers vond Yannick Leliendal, die op zijn beurt probeerde Veerman te bereiken. De pass werd onderschept, waardoor een kans uitbleef. Het duel werd daarna steeds rommeliger, met een reeks spelonderbrekingen en steeds meer fysieke duels tussen beide ploegen.
Veerman verdubbelt de voorsprong
Met nog een kwartier te spelen diende zich eindelijk de eerste grote kans van de tweede helft aan voor FC Volendam. Xavier Mbuyamba won zijn duel met Marcelencio Esajas, waarna de bal precies voor de voeten van Brandley Kuwas viel. Kuwas haalde vernietigend uit, maar opnieuw stond Havekotte in de weg met een knappe redding.
De doelman van TOP Oss keepte een ijzersterke wedstrijd, maar kon zes minuten later toch niet voorkomen dat de palingboeren hun voorsprong verdubbelden. Veerman veroverde de bal op het middenveld, dribbelde langs Leonel Miguel met een heerlijke schaar en schoof de bal beheerst in de verre hoek. Dit was ook gelijk de eindstand de wedstrijd; 0 – 2.
Telstar thuis
Volgende week dinsdag 11 maart 20.00 uur, trapt FC Volendam af voor de thuiswedstrijd tegen Telstar in het Kras Stadion.
Scoreverloop:
3′ Mawouna Amevor 0 – 1
82′ Henk Veerman 0 – 2
Gele kaarten:
Xander Lambrix (TOP Oss)
Opstelling TOP Oss: Mike Havekotte; Thomas cox (63. Jules van Bost), Leonel Miguel, Xander Lambrix, Julian Kuipers (78. Delano Vianello); Mauresmo Hinoke (78. Giovanni Korte), Marcelencio Esajas (88. Tymen Niekel), Arthur Allemeersch; Mert Erkan (63. Luciano Slagveer), Tom van der Werff (78. Tijmen Wildeboer), Joshua Zimmerman.
Opstelling FC Volendam: Kayne van Oevelen; Déron Payne, Mawouna Amevor, Xavier Mbuyamba, Yannick Leliendal (94. Daan Steur); Milan de Haan (94. Gladwin Curiel), Jamie Jacobs (78. Alex Plat), Brandley Kuwas (94. Key-Shawn Wong-A-Soj); Bilal Ould-Chikh, Henk veerman, Aurelio Oehlers (82. Silvinho Esajas).