Zuiderwoude – IVN Waterland organiseert op zondag 23 april een excursie over weidevogels. Een activiteit niet alleen voor kinderen, maar voor iedereen die wat wil leren over onze weidevogels die je nu van heel dichtbij kunt zien.

Rond deze tijd is het in Zuiderwoude een komen en gaan van vogels. De wintergasten zijn weer naar het noorden en van uit het warme zuiden komen de zomergasten binnen. Grutto’s, kievieten, tureluurs: allemaal komen ze weer naar de weilanden van Waterland. Wat zoeken ze hier toch? Waarom leggen ze die enorme afstanden af en trotseren zij al die gevaren om helemaal hier te komen broeden.

Tijdens de excursie leer je als een echte vogelaar vogels kijken. Jullie krijgen een verrekijker mee en er is een telescoop, zodat je de vogels nog beter kunt zien! De excursie start om 10.30 uur bij de kerk van Zuiderwoude en duurt ongeveer anderhalf uur.

Voor leden en donateurs IVN Waterland is deze activiteit gratis, kinderen € 2,- volwassenen betalen €2,50. Meldt u van te voren aan bij Ben Mesman (0299) 65 44 72 / 06 – 18 22 73 40 of [email protected] Zie ook www.ivn.nl/waterland