Het is EVC niet gelukt om de punten mee terug te nemen uit Haarlem. Het werd bij EDO 2-0, dat zich daarmee veilig speelde.
EDO; fijne club, aardige mensen, sportieve tegenstander en langs de muren in de kantine prachtige foto’s uit de gloriejaren met een jonge Johan Cruijff als tegenstander. Op fluit vandaag de heer Luinge die van lekker doorvoetballen houd en niet direct staat te wapperen met gele kaarten. Zijn fluiten is wel even wennen voor de assistenten, van beide kanten trouwens.
Matige eerste helft
Over de eerste helft kunnen we kort zijn, die was van EVC zijde matig. EDO voetbalde net even beter en kwam na 15 minuten op voorsprong. Het schot in de kruising was voor doelman Levi van Zanten onhoudbaar, 1-0. Hoewel EDO wel een aantal keren heel dreigend doorkwam bleven grote kansen uit, mede door sterk spel in de achterhoede onder leiding van Jeffrey Karstens. Maar ook Rafael Smit, Vince Mens en Bart Rijnierse deden het prima. Als team kwam EVC aanvallend amper in het stuk voor. Het eerste schot op doel kwam in de 43e minuut van Mark Uijlenhoed. Daarvoor was Quino Idsinga al geblesseerd uitgevallen. Bart verhuisde naar de andere kant van het veld en Dani Kolhoff kwam op de rechtsback positie.
Tweede helft
In de tweede helft was alles anders. EVC was de bovenliggende partij en speelde een prima wedstrijd. Een ijzersterke Jeffrey schoof continue door en het hele team werkte zich een slag in de rondte voor een goed resultaat. De Edammers komen alleen heel moeilijk tot een uitgespeelde kans, zeker tegen een tegenstander die alles achter de bal houdt. Toch waren er wel mogelijkheden.
Milan Greuter kwam van buiten naar binnen, maar mikte een vrije schietkans te hoog. De volgende was voor Brian Rossenaar die de bal in het volle strafschopgebied net een stap te veel meenam en daarna een hele goede kans voor Milan Greuter die, na een wippertje van Brian, de bal niet genoeg vaart kon geven zodat de doelman deze nog uit de hoek kon tikken. Op een knal van Mark had de doelman goed zicht. EDO gokte volledige op de counter, maar complimenten aan de achterhoede en eigenlijk het hele team, want verdedigend hebben we niets meer weggegeven.
Ondertussen was Oussama Chemlali helemaal op en vervangen door Alan Sier en in het laatste kwartier kwam ook Dennis Molenaar nog tussen de lijnen. Jeffrey naar voren en alles lang in de hoop dat de bal nog een keer goed valt. Helaas… de counter diep in blessuretijd was de 2-0 en hierna was het direct afgelopen.
Met nog vijf wedstrijden te gaan, waarvan door een wonderbaarlijke competitie-indeling nu vier keer achter elkaar thuis, heeft EVC de punten keihard nodig. Te beginnen volgende week thuis tegen het onvoorspelbare FC Medemblik dat 1 punt boven de Edammers staat.
Opstelling EVC: Levi van Zanten (k), Bart Rijnierse (75. Dennis Molenaar), Jeffrey Karstens, Rafael Smit, Vince Mens, Quino Idsinga (35. Dani Kohlhoff), Mark Uijlenhoed, Vincent Wissels, Oussama Chemlali (65. Alan Sier), Milan Greuter, Brian Rossenaar (a).